צוות כותבי העבר


ד"ר אבישי גילקיס


בוגר דוקטורט בפיסיקה בטכניון ופוסט-דוקטורט במכון לאסטרונומיה של אוניברסיטת קיימברידג' באנגליה. עוסק בחקר חייהם ומותם של כוכבים כבדים, זוגות כוכבים, וסופרנובות.

כל הכתבות

אלכס ליטוין


בוגרת תואר ראשון ברוקחות וסטודנטית לרוקחות קלינית במסלול PharmD באוניברסיטה העברית.

כל הכתבות

ד"ר אלכס סלבנקו


אחראי נהלים והדרכות בעמותה. פוסט-דוקטורנט במחלקה למדעי בעלי חיים וצמחים באוניברסיטת שפילד באנגליה. אלכס חוקר את הדינמיקה של אבולוציה של תכונות בעולם החי, ומתמחה בזוחלים.

כל הכתבות

אבי בנימין סינקוביץ


מאמן כושר לילדים ולילדים בנפשם, שוחר מדע וספקנות.

כל הכתבות

ד"ר בועז קרני-הראל


בועז הוא דוקטור לפיזיקה בתחום תורת המיתרים ובעל תואר שני במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כיום, הוא מרצה על מדע פופולרי ומורה לפיזיקה בחמד"ע תל-אביב.

כל הכתבות

קלרה שיכלמן


דוקטורנטית במתמטיקה באוניברסיטת תל אביב, וממשיכה לפוסטדוקטורט בברקלי וקלטק. תחום המחקר העיקרי שלה הוא קומבינטוריקה אקסטרימלית

כל הכתבות

דפנה גלעד


בוגרת תואר שני בשמירת טבע בין-לאומית באוניברסיטת גוטינגן בגרמניה. חוקרת בעזרת חישה מרחוק דפוסי שיחור מזון של דיה אדומה בשיתוף פעולה עם מכון המחקר האורניתולוגי בשוויץ.

כל הכתבות

דן כהן


פיזיקאי עם התמחות בפיסיקה גרעינית מהאוניברסיטה העברית, מחקרו הנוכחי עוסק בשאלת גודל הפרוטון תוך שימוש במאיצי חלקיקים. בעל ניסיון רב בפיתוח סימולציות ומודלים להתקדמות חלקיקים מיוננים במרחב. דן היה חלק מהקמתו של מאיץ חלקיקי האנטי חומר הראשון מסוגו בישראל, הוא בוגר התוכנית ללימודי חלל באוניברסיטת החלל הבין לאומית.

כל הכתבות

דניאל פישמן


בוגר תואר ראשון בהנדסה כימית וסטודנט לתואר שני בהנדסת חומרים. בעברו עבד כמהנדס אנליזת כשל וTechnical Leader בחברת אינטל. וכיום עובד כמנהל מוצר בתחום מטרולוגיה בתעשיית המוליכים למחצה.

כל הכתבות

דניאלה גודר


דניאל גלמן


מסיים בימים אלה את השנה השישית בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, ובמקביל סיים תואר שני במדעים ביו רפואיים באוניברסיטה העברית (חוקר בתחום מיקרוביולוגיה).

כל הכתבות

דור עבדה


מעצב גרפי, מאייר, צלם ועורך וידאו

כל הכתבות

פרופ׳ איתן אוקון


ראש המעבדה לחקר זיכרון, למידה ומחלות ניוון עצבי בפקולטה למדעי החיים ובמרכז לחקר המוח באוניברסיטת בר אילן. חוקר את מעורבות מערכת החיסון במחלות ניוון עצבי ואת המנגנונים דרכם פעילות גופנית משפיעה על פלסטיות מוחית ותהליכי למידה וזיכרון.

כל הכתבות

אסתרינה טרכטנברג


דוקטורנטית בבית ספר סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל-אביב. בעלת תואר שני במדעי הרפואה מהטכניון ותואר ראשון בסיעוד (RN). עסקה במחקר עם חולי הודג'קין לימפומה.

כל הכתבות

ד"ר הדס נאור


דוקטור לכימיה בתחום של ננו חומרים בוגרת האוניברסיטה העברית. כיום בעלת הבלוג ״למה מאמא״ המנסה לשלב בין הורות, מדע וחינוך ילדים לחשיבה מדעית.

כל הכתבות

הדס סלוין


דוקטורנטית בבית הספר סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב. במחקרה, הדס מתמקדת בדפוס פעילות הנוירונים שעמודים בבסיס זיכרון קצר-טווח שמיעתי.

כל הכתבות

דניאל הלטובסקי


מעצבת מוצר ומתמחה בעיצוב נתונים (דאטה-ויז) וכל מה שקשור לשילוב של מספרים, אותיות וצבע. בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל.

כל הכתבות

ד"ר ענבל צפיר-לביא


ד"ר לאימונולוגיה מהפקולטה לביולוגיה בטכניון בעלת 10 שנות נסיון (בארץ ובארה"ב) בתחום של פיתוח תרופות ביולוגיות (פארמה) ובדיקות דיאגנוסטיות. כיום מנכ"לית של חברת Gina Life Dx המפתחת פלטפורמה לאבחון מוקדם של סרטן

כל הכתבות

לנה קלמיקוב


עורכת לשונית. בעלת תואר ראשון בבלשנות פונקציונלית מהאוניברסיטה העברית. כרגע, עובדת כמנהלת פרוייקטים בחרת תרגום. תועלת ספרים ופוליגולוטית חובבת.

כל הכתבות

ד"ר ליאת פל


בעלת דוקטורט מטעם המחלקה לנוירוביולוגיה במכון וייצמן למדע ותואר שני במדעי הרפואה מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

כל הכתבות

ליאור רדלוס


בעל תואר ראשון ושני במדעי המוח מאוניברסיטת בר-אילן. כיום, הוא שותף ומדען הנתונים (Data Scientist) בחברת סטארטאפ.

כל הכתבות

ליר בק


סטודנטית לרפואה ודוקטורנטית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. חוקרת מנגנוני תגובה ועמידות של סרטן עור מסוג מלנומה לטיפולים אימונותרפיים.

כל הכתבות

מרתה סטנקיוביץ׳


מתנאל ביטון


סטודנט לתואר שני בהנדסה כימית ובוגר תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת אריאל, מתרגל קורסים באנרגיה. חובב שחמט וצילום

כל הכתבות

מאיר זיליג הס


לשעבר "פיזיקאי הבית" של העמותה, שהיה אחראי בין היתר על גיוס והכשרה של חוקרים מתחומי המדעים המדוייקים. כיום דוקטורנט לאסטרופיזיקה של חורים שחורים באוניברסיטת תל אביב.

כל הכתבות

מייקל סולומונוביץ


בוגר תואר ראשון B.A בתקשורת עם התמחות בתקשורת דיגיטלית ושיווק ממכללת עמק יזרעאל ובוגר לימודי עיצוב גרפי ממכללת נשיא טכנולוגיות, רמת גן.

כל הכתבות

ד"ר מור ארבל


בוגרת לימודי רפואה (MD), האוניברסיטה העברית בירושלים.

כל הכתבות

נעמה לוי


מנהלת יח"צ ושיווק של עמותת "מדע גדול, בקטנה". בעלת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ובתקשורת ותואר שני בחקר סכסוכים, ניהולם ויישובם, שניהם מהאוניברסיטה העברית. עבדה בעבר כרכזת פרויקטים ואירועים במשרד החוץ.

כל הכתבות

נטלי שמש


תזונאית קלינית RD, MSc. נטלי היא בוגרת תואר ראשון ושני במדעי התזונה בהצטיינות באוניברסיטה העברית. בעלת ניסיון ליני רב בעבודה בביה"ח ובקליניקה פרטית, מרצה כותבת לקהל מקצועי ולקהל רחב.

כל הכתבות

נילי אושרוב


עורכת תוכן ולשון, ניסיון רב בעריכת חומרים ממגוון עולמות תוכן, גם כלכלי, רפואי ומדעי , בת 65. סטיריקנית וכותבת מקאמות.

כל הכתבות

עופרי איתן


בעל תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת תל אביב ודוקטורנט בביה"ס לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב. חוקר תנועה והתנהגות ווקאלית של עטלפים וציפורים.

כל הכתבות

עומר קנלר


דוקטורנט לפיזיקה במכון ויצמן. חוקר אופטיקה לא-לינארית, בתוכה ספציפית את התחום של פיזיקה של אטו-שניות בה מנסים למדוד ולאפיין תהליכים קוונטיים המתרחשים במיליארדית המיליארדית של השנייה.

כל הכתבות

עומר שקדי


סטודנט לרפואה ודוקטורנט במסלול MD/PhD בפקולטה לרפואה של הטכניון. עוסק בביולוגיה מולקולרית של הלב וכלי הדם.

כל הכתבות

ד"ר אורי פלביץ'


דוקטור למדעי המוח מטעם אוניברסיטת תל-אביב. כיום, מרצה לביולוגיה כללית ולנוירוביולוגיה באוניברסיטה הפתוחה ובאוניברסיטת אריאל. תחביבו העיקרי - הנגשת מדע לקהל הרחב.

כל הכתבות

טלי דננברג


תסריטאית. בוגרת בית הספר לתסריטאות בת''א. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך.

כל הכתבות

רוני שכטר


כותבת ועורכת תוכן, בעלת רקע במחקר רשת, קמפיינים דיגיטליים, יח"צ, שיווק, עריכה לשונית וגרפיקה

כל הכתבות

רוני קרופניק


בוגרת תואר ראשון בפסיכו-ביולוגיה באוניברסיטה העברית, דוקטורנטית במדעי המוח במעבדת MRI בתל אביב. מורה למדעי המוח במגוון מסגרות

כל הכתבות

ד"ר סשה דנילוביץ'


דוקטור למדעי המוח מטעם אוניברסיטת תל אביב. במחקרה, עסקה בתפיסה חושית וקוגניציה בבעלי חיים.

כל הכתבות

שלי קרן-גיל


בעלת תואר ראשון בתקשורת, אוהבת לערוך וידיאו ולעצב תמונות. חובבת גדולה של קעקועים, המומינים וצבע שחור. שדרנית רדיו לשעבר עם מומחיות במוזיקת שנות השמונים, חולמת לגדל חולדה.

כל הכתבות

גילי שטרן


מפתחת אתרים. גילי היא מוזיקאית, אוהבת טכנולוגיה ומדע פופולרי.

כל הכתבות

צרי בריקנר


תזונאי וסטודנט לתואר שני באפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב. מטפל ומרצה במסגרות אקדמיות רבות.

כל הכתבות

אהוד (אודי) לם


מהנדס אווירונאוטיקה ותוכנה. אודי עוסק בפיתוח של מערכות מחשב ותקשורת מוטסות וברובוטיקה. חובב אסטרונומיה, חלל והנדסה.

כל הכתבות

אוריה טורקל


סטודנט לתואר ראשון בפזיותרפיה באוניברסיטת אריאל. מאמן כושר, עורך ווידיאו, כותב תוכן בנושאי נוירולוגיה ואנטומיה, מקריין ומצייר.

כל הכתבות

יואב לנדסמן


מהנדס מערכת בכיר ב- SpaceIL וסגן מנהל משימת "בראשית" לירח. הוא מחזיק בתואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל, ותואר שני במדעים פלנטריים. מומחה בענפים רבים של תחום החלל, ועוסק בייעוץ ובהנגשת התחום לציבור.

כל הכתבות

ד"ר יונת אשחר


בעלת תואר שני במדעי החיים ממכון ויצמן למדע ודוקטורט בפסיכולוגיה על מחקר התנהגות של קופי קפוצ'ין מאונ' ג'ורג'יה.

כל הכתבות

יוני אשל


בוגר תואר ראשון בחשמל-פיסיקה ותואר שני במסלול ננוטכנולוגיה בטכניון. מתעניין בפיזיקה קוונטית, אלקטרוניקה, והממשקים של שני התחומים עם תחום הביולוגיה.

כל הכתבות