צוות האתר


יומירן ניסן


מנכ"ל עמותת "מדע גדול, בקטנה" (ע"ר). דוקטורנט במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת ת"א, חוקר עטלפים. בעל תואר שני בביולוגיה מהטכניון.

כל המאמרים

יניב טננבאום קטן


המנהל המקצועי של עמותת "מדע גדול, בקטנה". דוקטור לפיזיקה, בוגר הטכניון בחיפה. במהלך התואר, התמחה יניב בפיזיקה של חלקיקים יסודיים, פיזיקה של מצב מוצק ואופטיקה. כיום, עובד בהייטק.

כל המאמרים

צרי בריקנר


סמנכ"ל פיתוח משאבים של עמותת "מדע גדול, בקטנה". תזונאי וסטודנט לתואר שני באפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב. מטפל ומרצה במסגרות אקדמיות רבות.

כל המאמרים

קרן אור


מנהלת אירועים וכספים בעמותת "מדע גדול, בקטנה". זואולוגית הספארי ברמת-גן ויועצת זואולוגית עצמאית. לקרן תואר שני באקולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון.

כל המאמרים

מייקל סולומונוביץ


סמנכ"ל ניו-מדיה של עמותת "מדע גדול, בקטנה". בוגר תואר ראשון בתקשורת עם התמחות בתקשורת דיגיטלית ושיווק ממכללת עמק יזרעאל ובוגר לימודי עיצוב גרפי ממכללת נשיא טכנולוגיות, רמת גן.

כל המאמרים

נעמה לוי


סמנכ"לית יח"צ ושיווק של עמותת "מדע גדול, בקטנה". בעלת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ובתקשורת ותואר שני בחקר סכסוכים, ניהולם ויישובם, שניהם מהאוניברסיטה העברית. עבדה בעבר כרכזת פרויקטים ואירועים במשרד החוץ.

כל המאמרים

ד"ר דרור בר-ניר


דרור הוא דוקטור לביולוגיה מולקולרית ומרצה למיקרוביולוגיה וביולוגיה של התא באוניברסיטה הפתוחה ובמכללת סמינר הקיבוצים.

כל המאמרים

ד"ר נעה לכמן


חברת סגל במחלקה למדע והנדסה של חומרים באוניברסיטת תל אביב. מחקרה של נעה מתמקד במדידת תכונותיהם המכניות והחשמליות של חומרים מרוכבים, בדגש על ננו-צינוריות פחמן.

כל המאמרים

אהוד (אודי) לם


מהנדס אוירונאטיקה ותוכנה. אודי עוסק בפיתוח של מערכות מחשב ותקשורת מוטסות וברובוטיקה. חובב אסטרונומיה, חלל והנדסה.

כל המאמרים

שלומי בושר


סטודנט לדוקטורט בהנדסת חשמל בטכניון. חוקר מצב מוצק מתקדם ואלקטרואופטיקה קוונטית. מתעניין בכל מה שקשור להנדסה, בפרט, אוירונאוטיקה, חלל והדפסת תלת מימד.

כל המאמרים

ד"ר נעם לויתן


דוקטור לביולוגיה מטעם מכון ויצמן למדע. כיום, עובד במכון דוידסון לחינוך מדעי. תחומי העניין של נעם כוללים גורמי מחלות וטפילים בכלל.

כל המאמרים

ד"ר בועז קרני-הראל


בועז הוא דוקטור לפיזיקה בתחום תורת המיתרים ובעל תואר שני במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כיום, הוא מרצה על מדע פופולרי ומורה לפיזיקה בחמד"ע תל-אביב.

כל המאמרים

ד"ר אלה לכמן


אלה נמצאת בעיצומו של פוסט-דוקטורט במעבדה לחומרים קוונטיים אשר במחלקה לפיסיקה באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי. במהלך הדוקטורט במכון וייצמן חקרה תכונות של חומרים מגנטיים בטמפרטורות נמוכות באמצעות מיקרוסקופ מגנטי שתוכנן ונבנה על ידה.

כל המאמרים

ליאור רובננקו


דוקטורנט בחוג לגיאופיזיקה ומדעי החלל באוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס (UCLA). חוקר יציבות של קרח מים על פני הירח וכוכב הלכת מרקורי.

כל המאמרים

סשה דנילוביץ'


דוקטורנטית בבית הספר סגול למדעי המוח והמחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת בתל אביב. סשה חוקרת תפיסה חושית בעטלפים.

כל המאמרים

ד"ר ולרי פרומקין


דוקטור למתמטיקה יישומית, בוגר הטכניון בחיפה. פוסט-דוקטורנט בטכניון, חוקר התנהגות נוזלים במערכות מיקרוסקופיות וזרימות המונעות ע"י מתח פנים.

כל המאמרים

גדי אלכסנדרוביץ׳


גדי למד לתואר דוקטור בטכניון ובחיפה. כיום, הוא כותב ועורך את הבלוג המתמטי "לא מדוייק".

כל המאמרים

מיכאל חדד


גרפיקאי, מתכנת, פסנתרן ושחמטאי חובב

כל המאמרים

ד"ר גיל צ׳פניק


מומחה ברפואת ילדים בקופת חולים "מכבי". בוגר אוניברסיטת בן-גוריון. פעיל במיזמים שונים לקידום בריאות הציבור בין השאר גם במסגרת עמותת מדעת. מתעניין בעיקר בחיסונים ורפואה מבוססת ראיות.

כל המאמרים

עו"ד נועם מהגר


עו"ד בתחום ליטיגציה מסחרית ואזרחית, לרבות דיני תאגידים, דיני חוזים, תובענות ייצוגיות וניהול סכסוכים בענפי המשפט התאגידי-מסחרי. החל את דרכו ברשות התאגידים, תחילה כמתמחה ולאחר מכן כעו"ד. כיום עוסק במקצועו במגזר הפרטי. עו"ד מהגר יועץ משפטי בהתנדבות של עמותת מדע גדול, בקטנה (ע"ר) וחבר בה.

כל המאמרים

מולי יחבס


מעצב גרפי וחוויית משתמש. מולי אוהב מאוד את החתולה שלו.

כל המאמרים

אורן אוסטר


מיקרוביולוג, חוקר חובב חרקים וצילום מאקרו.

כל המאמרים

אלכס סלבנקו


דוקטורנט בבית הספר לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב. אלכס חוקר ביוגיאוגרפיה ואבולוציה של לטאות, במיוחד אלו המאכלסות בתי גידול קרים.

כל המאמרים

ד"ר ויקטור צ'רנוב


מרצה בכיר במחלקה להנדסת מכונות, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל. ויקטור הוא דוקטור להנדסת אוירונאטיקה וחלל מתמחה בשריפה, מנועים, מכניקת זורמים וסימולציות.

כל המאמרים

שי שמש


חוקר ארכיאולוגיה ימית, בעל תואר שני מהחוג לציוויליזציות ימיות מאוניברסיטת חיפה. בין השאר, שי עוסק בביולוגיה ואקולוגיה ימית באוניברסיטת חיפה ובחברה להגנת הטבע.

כל המאמרים

הדס סלוין


דוקטורנטית בבית הספר סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב. במחקרה, הדס מתמקדת בדפוס פעילות הנוירונים שעמודים בבסיס זיכרון קצר-טווח שמיעתי.

כל המאמרים

ד"ר שקד אשכנזי


ד״ר לביולוגיה ממכון ויצמן. כיום נמצאת בפוסט דוקטורט במחלקה לפתולוגיה באוניברסיטת אוקספורד. היא חוקרת את את משפחת האנזימים הרומבואידים ואת תפקידם במערכת החיסון.

כל המאמרים

פרופ' עדי ארמוני


פרופסור לפיזיקה תאורטית של חלקיקים אלמנטריים באוניברסיטת סוונסי. בעבודתו עוסק עדי בכרומודינמיקה קוונטית ובתורת המיתרים

כל המאמרים

ד"ר איתן הוך


פוסט-דוקטורט במכון ברוד בקיימברידג', מסצ'וסטס. איתן חוקר חלבונים שתפקידם להעביר חומרי מטבוליזם אל התא ומחוצה לו, עם דגש על מנגנוני פעולתם והקשר שלהם למחלות.

כל המאמרים

שי (דשא) ויבורסקי


דוקטורנט בחוג למדעי המחשב באוניברסיטה העברית. מתעניין במחשוב קוואנטי. במהלך התואר השני שלו, עסק שי בחקר לוגיקה מתמטית, בפרט, תורת המודלים.

כל המאמרים

גילי שטרן


מפתחת אתרים. גילי היא מוזיקאית, אוהבת טכנולוגיה ומדע פופולרי.

כל המאמרים

לנה קלמיקוב


עורכת לשונית. בעלת תואר ראשון בבלשנות פונקציונלית מהאוניברסיטה העברית. כרגע, עובדת כמנהלת פרוייקטים בחרת תרגום. תועלת ספרים ופוליגולוטית חובבת.

כל המאמרים

דורון אורנשטיין


מהנדס תוכנה , בוגר הטכניון. כיום, מקדיש את מרצו לחיבור צעירים למתמטיקה במחקר, בהנדסה ובחיים.

כל המאמרים

יונתן אלטרץ


מאייר ומעצב בעמותת "מדע גדול, בקטנה", יונתן הוא מתכנת במקצועו.

כל המאמרים

אבי בנימין סינקוביץ'


מאמן כושר לילדים ולילדים בנפשם, שוחר מדע וספקנות.

כל המאמרים

שי אבישר


דוקטורנט לכימיה אי-אורגנית באוניברסיטה העברית בירושלים. חוקר סגסוגות דו-מתכתיות בעלות מבנה ננו-נקבובי ואת שימושיהן כזרזים בתגובות כימיות.

כל המאמרים

פלג בר ספיר


תואר ראשון בכימיה מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני בכימיה מהאוניברסיטה החופשית של ברלין (Freie Universität Berlin), עבודת מאסטר בשיתוף מכון מקס פלאנק לכימיה ביופיזיקלית בגטינגן, גרמניה. חוקר דינמיקה של חלבונים בעזרת סימולציות מחשב ומתכנן להתחיל בקרוב את הדוקטורט

כל המאמרים

ד"ר אלעד דננברג


פוסט דוקטורט במחלקה לאינפורמטיקה בקינגס קולג', לונדון. חוקר בינה מלאכותית ואופטימיזציה.

כל המאמרים

אסף מלין


בודק תוכנה בחברת הייטק, בוגר קורס בדיקות תוכנה בטכניון להנאתו, אסף גם מתכנת C

כל המאמרים

רוני שכטר


כותבת ועורכת תוכן בעמותת "מדע גדול, בקטנה". בעלת רקע נרחב במחקר רשת, קמפיינים דיגיטליים, יח"צ ושיווק, עריכת תוכן ולשון

כל המאמרים

בר אוריין


דוקטורנט לגיאופיזיקה באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. בר מבלה את רוב זמנו בהרצת מודלים נומרים של לוחות טקטקונים, רעידות אדמה ובטיולים.

כל המאמרים

יונתן בן-סימון


סטודנט לתואר ראשון לביולוגיה בשנתו האחרונה באוניברסיטת תל אביב, בן 18 אשר התחיל את לימודיו האקדמיים בגיל 13 דרך תכנית אודיסאה של מרכז מדעני העתיד. יהונתן כבר עוסק במחקר בתחומים אקולוגיים ומתכנן להמשיך להתפתח בתחום זה.

כל המאמרים

ד"ר נורית אברהם


דוקטור לפיזיקה במחלקה לפיזיקה של חומר מעובה במכון ויצמן למדע. היא עמיתת מחקר בקבוצת מחקר המתמחה במדידות במיקרוסקופ מנהור סורק, חוקרת תכונות טופולוגיות של מצבי שפה אלקטרוניים בחומרים קוונטיים.

כל המאמרים

דפנה גלעד


סטודנטית לתואר שני בשמירת טבע בין-לאומית באוניברסיטת גוטינגן בגרמניה. חוקרת בעזרת חישה מרחוק דפוסי שיחור מזון של דיה אדומה בשיתוף פעולה עם מכון המחקר האורניתולוגי בשוויץ.

כל המאמרים

עמית ספינרד


בעל תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית במדעי הקוגניציה-ביולגיה, ותואר שני ממכון ויצמן במחלקות נוירוביולוגיה ואימונולוגיה עם התמקדות במחלת האלצהיימר. עמית עוסק ברפואה מותאמת אישית לטיפול במחלות נפש באמצעות דאטה גנטי וקליני.

כל המאמרים

אסתרינה טרכטנברג


חוקרת בתחום הקוגניציה באוניברסיטת אנגליה ראסקין שבקיימברידג', בריטניה. בעלת תואר שני במדעי הרפואה טכניון ותואר ראשון בסיעוד (RN) ועסקה במחקר עם חולי הודג'קין לימפומה

כל המאמרים

ד"ר ליאת פל


בעלת דוקטורט מטעם המחלקה לנוירוביולוגיה במכון וייצמן למדע ותואר שני במדעי הרפואה מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

כל המאמרים

עומר קנלר


דוקטורנט לפיזיקה במכון ויצמן. חוקר אופטיקה לא-לינארית, בתוכה ספציפית את התחום של פיזיקה של אטו-שניות בה מנסים למדוד ולאפיין תהליכים קוונטיים המתרחשים במיליארדית המיליארדית של השנייה.

כל המאמרים

ד"ר רונה אורן


מדענית מחקר ב-MIT וחברת צוות במשימת נאס"א לאסטרואיד סייקי. בעלת תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני במדעים פלנטריים מאוניברסיטת ת"א ודוקטורט במדעי החלל וחישוב מדעי מאוניברסיטת מישיגן. חוקרת שדות מגנטיים ופלזמות ואת השפעתם על כוכבי הלכת, הירח, אסטרואידים וחלליות.

כל המאמרים

עומר שקדי


סטודנט לרפואה ודוקטורנט במסלול MD/PhD בפקולטה לרפואה של הטכניון. עוסק בביולוגיה מולקולרית של הלב וכלי הדם.

כל המאמרים

שמעון ראיצ'יק


הנדסאי אלקטרוניקה, ומתכנת משחקים בעשור האחרון. ניהול פיתוח המשחק (הישראלי) "Rummikub" - גרסת הטלפון וגם "טאקי" ו"יניב". היום עוסק בקומדיה, משחק ובהגשת פודקאסטים. כותב לא מעט על מדע ודברים גיקיים בכללי

כל המאמרים

דנה גת


מאמנת כושר ומדריכת פילאטיס לאוכלוסיות מיוחדות ומרצה בנושאי כושר ודימוי גוף חיובי

כל המאמרים

ד"ר הדס נאור


דוקטור לכימיה בתחום של ננו חומרים בוגרת האוניברסיטה העברית. כיום בעלת הבלוג ״למה מאמא״ המנסה לשלב בין הורות, מדע וחינוך ילדים לחשיבה מדעית.

כל המאמרים

דניאל גלמן


מסיים בימים אלה את השנה השישית בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, ובמקביל סיים תואר שני במדעים ביו רפואיים באוניברסיטה העברית (חוקר בתחום מיקרוביולוגיה).

כל המאמרים

עידית גולדפרכט


דוקטורנטית בתוכנית הבין-יחידתית לביוטכנולוגיה בטכניון. חוקרת התמיינות תאי גזע והנדסת רקמות של הלב.

כל המאמרים

דן כהן


פיזיקאי עם התמחות בפיסיקה גרעינית מהאוניברסיטה העברית, מחקרו הנוכחי עוסק בשאלת גודל הפרוטון תוך שימוש במאיצי חלקיקים. בעל ניסיון רב בפיתוח סימולציות ומודלים להתקדמות חלקיקים מיוננים במרחב. דן היה חלק מהקמתו של מאיץ חלקיקי האנטי חומר הראשון מסוגו בישראל, הוא בוגר התוכנית ללימודי חלל באוניברסיטת החלל הבין לאומית.

כל המאמרים

דניאל זרחין


סטודנט לרפואה ודוקטורנט במדעי המוח בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. דניאל מלמד נוירו-אנטומיה, פרמקולוגיה ועוסק בחקר מנגנונים המאפשרים לשמור על יציבות פעילות מוחית במצב הבריא והחולה, בדגש על מחלת האלצהיימר.

כל המאמרים

קלרה שיכלמן


דוקטורנטית במתמטיקה באוניברסיטת תל אביב, וממשיכה לפוסטדוקטורט בברקלי וקלטק. תחום המחקר העיקרי שלה הוא קומבינטוריקה אקסטרימלית

כל המאמרים